Dlaczego Socios?

Dlaczego warto dołączyć do Socios Górnik?

Każdy, kto zajrzy w to miejsce zada sobie pytanie – dlaczego warto dołączyć do Socios, co mi to da, co na tym skorzystam, czego oczekuję po tym stowarzyszeniu? My już jesteśmy w Socios, a więc poznaliśmy odpowiedzi na te pytania i chcemy się nimi podzielić.

Jesteśmy stowarzyszeniem, które działa przy i dla najbardziej utytułowanego piłkarskiego klubu w Polsce. To Górnik Zabrze przez szereg lat był dumą całego kraju, reprezentując go w rozgrywkach europejskich i jako jedyny polski klub, zagrał w ich finale.

To Górnik walcząc z Romą, Tottenhamem, Bayernem Monachium, Realem Madryt, MC czy MU przyciągał na trybuny setki tysięcy kibiców, a miliony oglądały jego wyczyny w telewizji czy nasłuchiwały przy odbiornikach radiowych. Kibice z całej Polski trzymali za niego kciuki i nie ważne, że pochodzili ze Szczecina, Poznania, Krakowa, Bielska Białej czy wielu innych miast i miasteczek. Górnik był dla nich tym czymś, co dawało radość na co dzień i powód do dumy z bycia Polakiem. A pamiętać należy jakie to były czasy, z jakimi realiami politycznymi i gospodarczymi mieliśmy wówczas do czynienia.

To historia, piękna, bogata w sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej ale to już przeszłość. Obecnie Górnik boryka się z problemami jakie dotknęły wiele klubów w naszej piłkarskiej Ekstraklasie czy też z niższych szczebli rozgrywkowych. Nie pomaga mu fakt, iż od kilku lat musi prowadzić rozgrywki przy bardzo okrojonej widowni (około 3 tys widzów), co powoduje znaczny spadek przychodów z tzw. dnia meczowego. A jeszcze dobrze w naszej pamięci tkwią mecze, które rozgrywane były przy osiemnasto czy dwudziestotysięcznej widowni i to nawet w sytuacji, gdy na jeden sezon spadliśmy do niższej ligi.

O czym to świadczy?

Górnik Zabrze ma wielu wiernych i oddanych fanów, którzy są z nim na dobre i na złe. Szacuje się, że w Polsce i na całym świecie utożsamia się z nim i przyznaje do sympatii do niego ponad 700000 osób. To ogromny potencjał kibicowski, do którego trzeba dotrzeć i przekonać, że z ich pomocą nasz klub znów może być WIELKI.

Socios chce być tą platformą, która na powrót przyciągnie kibiców na trybuny (po ukończeniu modernizacji obiektu), a tych którzy nie będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu kibicowskim, zachęcić do innych form wspierania klubu.

Socios ze składek i darowizn swych członków oraz firm i organizacji współpracujących ze stowarzyszeniem, chce wspierać klub poprzez jego dokapitalizowanie. Nabywanie nowych udziałów w klubie spowoduje, że całość zebranej sumy trafi na potrzeby klubu, pomoże mu w spłacie zadłużenia wobec byłych i obecnych piłkarzy i innych pracowników klubu, wobec instytucji publicznych czy też organizacji sportowych.

Chcemy również wspierać działania klubu polegające na rozwoju akademii piłkarskiej, by szkoląca się w niej młodzież mając przyzwoite warunki treningowe, mogła kiedyś zasilić szeregi pierwszej drużyny. Kto wie, może już po naszych boiskach biegają nowi kadrowicze, piłkarze którzy jak kiedyś Oślizło, Pohl, Lubański, Gorgoń, Urban, Wałdoch czy wielu, wielu inncyh osiągając sukcesy w kadrze narodowej sławili również nasz kochany klub?

Socios zamierza również współpracować z klubem na wielu innych płaszczyznach marketingowych i biznesowych. Klub by wrócić na należne mu miejsce musi pamiętać o swych kibicach. Ci zaś, chcąc znów oglądać i fascynować się grą wielkiego Górnika muszą się zjednoczyć i pomóc mu w odzyskaniu stabilizacji finansowej. Jesteśmy mu to winni za te wszystkie wspaniałe lata i sukcesy, za chwile radości i dumy, że jesteśmy jego kibicami.

Należąc do Socios, każdy kibic będzie miał realny wpływ na działanie klubu poprzez swego reprezentanta w jego Radzie Nadzorczej (w rozmowach z udziałowcami klubu chcemy dążyć do uzyskania gwarancji posiadania swego przedstawiciela we wspomnianym ciele). Składając swe wnioski, oddając swój głos w Walnych Zgromadzeniach Członków każdy z osobna będzie miał możliwość wypowiedzenia się w dowolnym temacie związanym z działalnością stowarzyszenia i klubu.

Każdy z członków otrzyma kartę, która będzie dowodem jego przywiązania do klubu, a w przyszłości może pozwolić mu na zniżki w wielu instytucjach i firmach handlowych czy też usługowych.

Firmy i inne organizacje jako członkowie wspierający nasze stowarzyszenie, a tym samym klub, będą mogły tak jak to ma miejsce w przypadku zwykłych członków, również posiadać karty identyfikacyjne. Otrzymają od nas specjalne certyfikaty potwierdzające fakt, bycia naszym partnerem, przyjacielem Górnika. Mamy nadzieję, że wywieszenie go w biurze czy też innym wyeksponowanym miejscu, pozwoli jego posiadaczowi cieszyć się uznaniem w lokalnym środowisku ale i przysporzy wielu nowych klientów. Naklejki informujące o naszej współpracy umieszczone na witrynach czy też w pobliżu wejścia już z daleka będą informować, że dana instytucja nas wspiera, że kupując tu produkty czy usługi wspiera się klub ale i oszczędza własne pieniądze. Będziemy o tym informować na naszej stronie internetowej i zachęcać do korzystania z ich usług.

Chcemy zbudować więź pomiędzy kibicami, członkami wspierającymi, stowarzyszeniem Socios i klubem Górnik Zabrze. Chcemy zbudować podwaliny pod coś, co za kilka lat nazwiemy „wielką górniczą rodziną”.

Dlatego jeszcze raz zachęcamy kibiców, firmy i instytucje do wstępowania w nasze szeregi, do współpracy, a tym samym do pomocy naszemu ukochanemu klubowi, by Górnik Zabrze znów był WIELKI.