O nas!

Poznaj nasze Stowarzyszenie

U naszych podstaw stoi pasja

Jesteśmy pierwszym w Polsce piłkarskim Stowarzyszeniem, działającym w systemie „Socios”.
U podstaw naszych działań stoi pasja. Choć wszyscy jesteśmy różni – pochodzimy z różnych stron Polski i Europy, robimy na co dzień zupełnie inne rzeczy – to łączy nas miłość do Górnika. Jesteśmy przekonani, że wyjątkowość tego najbardziej utytułowanego klubu w Polsce, leży w jego kibicach i to oni mogą pomóc mu w powróceniu na należne mu miejsce.
Wierzymy też, że ta pionierska inicjatywa, mająca na celu upodobnić strukturę klubu do Realu Madryt, Borussii Dortmund czy F.C. Barcelona ma szansę zakończyć się powodzeniem tylko w tak niezwykłym klubie jak Górnik. Czekamy na wszystkich, bez wyjątku, którzy chcą wesprzeć klub oraz mieć realny wpływ na to, w jakim kierunku on zmierza. Nie czekaj, dołącz do nas, stań się częścią historii, która zmieni Górnika Zabrze!

Cele

Docelowo Stowarzyszenie będzie dążyć do podwyższanie kapitału spółki Górnik Zabrze S.S.A. Środki na podnoszenie kapitału będą pozyskiwane ze składek członkowskich, a także z dodatkowych akcji promocyjnych, mających na celu promocję i wsparcie wizerunkowe Górnika.
Obecnie działania Stowarzyszenia skupiają się na bieżącej współpracy z Klubem i Akademią, gdyż zgodnie z przyjętym statutem, dbamy o historię Klubu, pamięć o jego byłych piłkarzach i ich dokonaniach, ale i o rozwój młodzieży tak, by w przyszłości zasilała ona skład pierwszej drużyny.

Chcesz mieć w przyszłości wpływ, na losy Klubu? Zostań naszym członkiem!