Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-includes/functions.php on line 356

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-includes/functions.php on line 356

Kibice pomagają – Socios pomaga!

Kilka tygodni temu dostaliśmy anonimową informację od kibica innego klubu, że sytuacja jednej z legend Wielkiego Górnika Zabrze jest niezbyt ciekawa. Pojechaliśmy zweryfikować temat i jak się okazało, nie jest tak źle jak osoba informująca przedstawiała.

Nasza była gwiazda ma zapewnione wystarczające warunki bytowe, jest zadbany oraz cieszy się dość dobrym zdrowiem i fantastyczną pamięcią. Porozmawialiśmy trochę o “jego czasach”, o obecnym Górniku, ale także o naszym stowarzyszeniu Socios Górnik. Spodobało mu się to co robimy i dostaliśmy nawet fajny upominek (z dedykacją), który przekażemy na licytację dla KKN Górnik Zabrze.

O kim mowa? Starsi kibice w przeciwieństwie do młodych fanatyków zapewne pamiętają osobę Jana Gomoli wieloletniego bramkarza zabrzańskiego Górnika. Gomola to pięciokrotny Mistrz Polski (1965, 1966, 1967, 1971, 1972), czterokrotny zdobywca Pucharu Polski (1968, 1969, 1970, 1971). Zaliczył także 7 występów w Reprezentacji Polski. Był zmiennikiem innej legendy Górnika Huberta Kostki m.in. w sezonie, gdzie zabrzanie jako jedyny polski klub dotarł do finału europejskiego pucharu!

Czego Panu Janowi brakuje? Klubu i informacji o nim, wizyt na stadionie czy meczów Górnika.

Po tym co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy – chcieliśmy obdarować go pamiątkami klubowymi. Tutaj z pomocą przyszedł jeden z członków Stowarzyszenia Socios Górnik, Pan Tomasz z Knurowa, który ufundował parę gadżetów (proporczyk, krawat, szalik, zdjęcie drużyny z obecnego sezonu, szklankę z herbem klubu i inne). Pan Jan odwdzięczył się dwugodzinną opowieścią z lat jego czynnej kariery i innymi ciekawymi wspominkami. Nie obyło się bez łez wzruszenia oraz wdzięczności. Pochwalił się, że będzie gościem klubu na najbliższym meczu Górnika Zabrze i będzie mógł na własne oczy zobaczyć nowy stadion.

Panu Janowi życzyliśmy dużo zdrowia oraz zapewniliśmy, że zawsze może liczyć na kibiców Górnika Zabrze!

RAZEM DLA GÓRNIKA !

(AW)