Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Stowarzyszenie Socios Górnik o działaniach komorniczych wobec trofeów Górnika Zabrze

dziennik70
W związku z opublikowaniem przez media informacji o wycenieniu przez komornika trofeów Górnika Zabrze, Stowarzyszenie „Socios Górnik” pragnie zająć stanowisko wobec zaistniałej sytuacji – czytamy w oświadczeniu.

 

Tworząc pierwszą w Polsce organizację w modelu „Socios” czujemy się współodpowiedzialni za przyszłe losy klubu, a także za jego dotychczasowe dziedzictwo, które łączy tysiące kibiców Górnika na całym świecie. To ono stoi u podstaw ogromnej popularności Górnika i to dzięki niemu wyjątkowy na skalę ogólnokrajową projekt „Socios Górnik” świetnie się rozwija. Od początku działalności Stowarzyszenia podkreślamy, że tworzymy grupę odpowiedzialnych i świadomych kibiców, którzy poprzez przekazywanie składek i kwot ze zbiórek do klubu, chcą wspierać rozwój Górnika Zabrze i pomagać w ustabilizowaniu jego sytuacji finansowej.

 

Wiemy, że poprawa obecnej kondycji klubu wymaga dużo pracy ze strony Zarządu, która będzie znacznie bardziej wymierna, jeśli będzie prowadzona przy wsparciu kibiców Górnika. Liczne puchary i trofea, będące namacalnym dowodem wielkiej historii i wyjątkowości Górnika Zabrze są najważniejszym i bezcennym elementem jego dziedzictwa. Dlatego też Zarząd „Socios Górnik” z ogromnym niepokojem przyjął doniesienia medialne, na temat działań komorniczych, dotyczących trofeów. Jednocześnie władze Stowarzyszenia pragną podkreślić, że w wypadku jakichkolwiek działań, mogących doprowadzić do utraty przez klub pucharów i pamiątek, wykorzystają wszelkie dostępne środki i sposoby, by to niezwykłe dziedzictwo chronić. Zwracamy się również z prośbą do klubu o dokładne wyjaśnienie jakie podmioty i osoby pod kątem prawnym są właścicielami pucharów i na jakiej zasadzie są one udostępnione spółce Górnik Zabrze SSA. Zarząd Socios Górnik