Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Ekscytujące tygodnie

 

W kilku ostatnich tygodniach zanotowaliśmy wydarzenia, które z pewnością są warte odnotowania przez każdego kibica Górnika Zabrze identyfikującego się z ideą Socios. Niektóre z nich to zwykłe formalności, inne – prawdziwy powód do dumy. Z czego powinni się cieszyć członkowie stowarzyszenia?

Z pewnością faktem „statystycznym” godnym zauważenia jest potrójne przekroczenie pełnych stutysięcznych granic. Tego samego dnia – 14 września – zbiegły się 3 fakty. Liczba sprzedanych wejściówek na mecze Górnika przekroczyła 100 tysięcy(na długo przed zaledwie piątym meczem ligowym na Roosevelta 81!), a sekretarz stowarzyszenia Socios Górnik poinformował nas o zaktualizowanych danych finansowych, które wyglądały naprawdę imponująco…

Otóż, po tej aktualizacji suma kibicowskich składek zebranych na wsparcie klubu wyniosła ponad 400 tysięcy złotych! Co więcej, drugi licznik też właśnie przebił kolejną barierę, bowiem kwota już wydana na pomoc Górnikowi – np. zakupy sprzętu dla zabrzańskiej Akademii – przekroczyła 200 tysięcy! Kibice pokazali klasę, której mogą nam pozazdrościć w wielu innych klubach w kraju.

Wreszcie zatwierdzono również zmiany, które dokonały się na ostatnim Walnym Zgromadzeniu. Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy wiadomość z KRS, że wybrani wówczas nowi członkowie zarządu nareszcie mogą pełnoprawnie sprawować swoje funkcje. Skan zaświadczenia o dokonaniu wpisu do KRS znajdziecie tutaj: SKAN.

Zarząd wraz z działem marketingu stowarzyszenia podjął decyzję, że pod koniec roku, tak samo jak w ubiegłych latach, odbędzie się karczma piwna, podczas której będziemy świętować Barbórkę oraz rocznicę założenia Socios Górnik. Tradycyjnie, podczas imprezy planujemy licytację pamiątek związanych z naszym klubem, z której dochód chcemy przekazać KKN – Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych. W ostatnich dniach przedstawiciel stowarzyszenia odebrał w klubie koszulkę Górnika z autografami pierwszej drużyny – to część umowy w ramach programu Górnik Biznes Partner, którego członkiem byliśmy w zeszłym sezonie. Ten unikatowy przedmiot, a także różne inne atrakcyjne gadżety, z pewnością uświetni naszą imprezę i jeden z jej uczestników wróci do domu z wyjątkową pamiątką.

Ci, którzy są członkami stowarzyszenia od dłuższego czasu, traktują Karczmę już niemal jak tradycję. W meczach Górnika w nowym sezonie przygotowaliśmy też coś dla tych, którzy dopiero teraz podjęli decyzję o dołączeniu do nas. Kibice wypełniający deklarację członkowską w naszym namiocie przy Arenie Zabrze otrzymują teraz niewielki prezent – kilka gadżetów z logiem Socios. Mamy nadzieję, że będą przydatne w codziennym używaniu, a także wpłyną na to, że fani Trójkolorowych będą o nas pamiętać!

Te wydarzenia, mające miejsce w bardzo niedalekim czasie, są z pewnością miłym dodatkiem w życiu kibica Górnika, jednak to, co obecnie najbardziej cieszy wszystkich zabrzan, to wyniki odnoszone na boisku przez naszą drużynę. Wygląda na to, że wszystkie pozytywne rzeczy spadają na nas jednocześnie lub w bardzo krótkich odstępach czasu. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby ta sytuacja maksymalnie się wydłużała i zrobimy tyle, ile tylko jest możliwe, żeby tak właśnie było. Chwilo, trwaj!

 

(MK)