Archiwum newsletterów

Przegapiłeś newslettera? Tutaj możesz nadrobić zaległości!

Newsletter - 18.12.2014

SOCIOS GÓRNIK WYSTARTOWAŁO!

4 grudnia w zabrzańskim Multikinie odbyła się oficjalna prezentacja stowarzyszenia Socios Górnik. W czasie godzinnej prezentacji Członkowie Założyciele opowiedzieli m. in. o tym skąd wziął się pomysł na zawiązanie Stowarzyszenia, w jaki sposób powstało. Podstawową intencją organizatorów było przedstawienie idei działania Stowarzyszenia oraz zasad przyjmowania nowych członków, a także omówienie wariantów członkostwa . Najważniejszym celem Stowarzyszenia jest podwyższenie kapitału spółki Górnik Zabrze S.S.A., a będzie to możliwe dzięki składkom członków Socios Górnik. Klub obecnie boryka się z coraz poważniejszymi problemami finansowymi. Pomoc Stowarzyszenia na pewno będzie nieoceniona.

Na prezentacji pojawiło się spore grono kibiców Górnika Zabrze, którzy przed oraz tuż po prezentacji licznie wypełnili deklarację członkowską. W kolejnym dniu, na stadionie Górnika Zabrze w czasie meczu Górnik Zabrze – Legia Warszawa również były zbierane zapisy. W ciągu dwóch pierwszych dni działania Stowarzyszenia liczba członków Socios Górnik wzrosła do 178 osób.

 

Jak zostać członkiem Socios?

Członkiem Socios może zostać każdy. Nie liczy się wiek, płeć, narodowość czy status społeczny. To co jest naprawdę ważne to miłość do najbardziej utytułowanego klubu w Polsce – Górnika Zabrze i chęć wspierania go.

Żeby zostać członkiem Socios należy:
– pobrać deklarację członkowską z naszej strony www.sociosgornik.org lub odebrać gotowy druk deklaracji w jednym z punktów stacjonarnych (sklep Górnika w Galerii Zabrzańskiej) Wolności 273;
– uzupełnić ją wybierając interesujący wariant członkostwa;
– dołączyć zdjęcie o wymiarach 35mmx45mm i na rewersie napisać swoje imię, nazwisko oraz PESEL (zdjęcie nie jest to obowiązkowe, jednak na karcie członkowskiej zamiast niego umieścimy logo Socios). Zdjęcie można dosłać także w ciągu trzech dni od wysłania deklaracji na adres contact@sociosgornik.org;
– przesłać deklarację na adres Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Socios Górnik
ul. Wolności 140/8
41-800 Zabrze

Uwaga: Deklaracji nie można wysłać drogą elektroniczną!

Można będzie też odebrać deklarację podczas akcji terenowych, o których Stowarzyszenie będzie odpowiednio wcześniej informowało na oficjalnej stronie oraz portalach społecznościowych. Najbliższa akcja terenowa odbędzie się 22 grudnia. W czasie ich trwania będzie możliwość wypełnienia deklaracji na miejscu, oraz oddania jej bez konieczności wysyłania pocztą.

Następnie:
Wszystkie uzupełnione deklaracje członkowskie będą zatwierdzane przez Zarząd. Kiedy to już nastąpi, każdy nowy członek otrzyma indywidualny numer konta bankowego, na który będzie zobowiązany wpłacać składki członkowskie. Po zaksięgowaniu składki wraz z opłatą za kartę oraz znaczek pocztowy, każdy z członków otrzyma swoją kartę członkowską przesyłką poleconą. Cały proces może potrwać około 2-3 tygodni.

Warto pamiętać także o tym, że członkami Socios mogą zostać także osoby nieletnie, jednak wymagana jest na to zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

 

Jakie są warianty członkostwa?

Wyróżniamy 5 wariantów członkostwa w Stowarzyszeniu Socios Górnik. W każdym z przypadków istnieje możliwość wyboru częstotliwości dokonywania wpłat członkowskich. Przewidziane są płatności miesięczne, kwartalne, półroczne oraz roczne. To jak często będzie uiszczało się opłatę za kartę zaznacza się już podczas wypełniania deklaracji. Karta będzie ważna rok i w tym czasie nie będzie możliwości zmiany częstotliwości wpłacania składek. Każda z kart poza kartą BAJTEL daje możliwość 1 głosu w czasie Walnych Zgromadzeń.

Newsletter - 31.12.2014

 

1) 273 członków w ciągu 2 tygodni!

Jest nas coraz więcej! Po ostatnim spotkaniu Zarządu, na którym przyjęto nowych członków stowarzyszenia Socios Górnik, liczy ono już 273 osób, z czego aż 247 członków stanowią mężczyźni. Najwięcej, bo aż 198 osób wybrało kartę Standard, 35 członków kartę Silver, kartę Gold 8, natomiast kartę Platinium 4. Nasze szeregi zostały poszerzone także o 28 Bajtli, a najmłodszy z nich ma 6 miesięcy.

Najwięcej członków mieszka oczywiście w Zabrzu i jest ich 86, na drugim miejscu znalazła się Ruda Śląska z 41 członkami, a na trzecim Gliwice (21 członków). Co ciekawe, mamy także po jednym członku z Chorzowa oraz z Warszawy.

Następne zebranie Zarządu odbędzie się 3 stycznia 2015r.

 

2) Forum Socios Górnik już działa

 

Od 24 grudnia pod adresem http://forum.sociosgornik.org/ działa forum Socios Górnik. Można na nim porozmawiać na temat działalności Socios Górnik, wyjaśnić wątpliwości czy też dowiedzieć się więcej o aktualnych statystykach stowarzyszenia. Ponadto można podyskutować o aktualnej sytuacji Górnika Zabrze, o meczach itp. Tematów jest mnóstwo, dlatego zapraszamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń i opinii. Czekamy na Ciebie na forum Socios Górnik!

 

3) Zapisy pod „Okrąglakiem”

 

22 grudnia na ulicy Wolności w Zabrzu przy tak zwanym „Okrąglaku” zbieraliśmy zapisy, rozdawaliśmy deklaracje oraz udzielaliśmy informacji na temat działalności stowarzyszenia oraz szczegółów bycia Socios. Chociaż pogoda była wyjątkowo niesprzyjająca to udało nam się zebrać 61 wypisanych deklaracji oraz rozdać niezliczoną ilość formularzy.
Po nowym roku planujemy zorganizować więcej terenowych akcji, nie tylko w Zabrzu, ale i w miastach ościennych, o czym na bieżąco będziemy informować na naszej oficjalnej stronie internetowej https://sociosgornik.org/ oraz portalach społecznościowych: https://www.facebook.com/sociosgornik i https://twitter.com/sociosgornik, a także na nowopowstałym forum http://forum.sociosgornik.org/

 

Newsletter - 10.01.2015

1) Podsumowanie pierwszego miesiąca działalności

 

Równo miesiąc po oficjalnej prezentacji w Multikinie, która odbyła się 4 grudnia 2014 roku, stowarzyszenie Socios Górnik podliczyło wszystkich swoich członków oraz sumę zebranych pieniędzy.

Według danych z 4 stycznia jest już 460 członków z 93 miejscowości, z których aż 14 znajduje się poza granicami kraju. Po pierwszym miesiącu działalności na naszym koncie znajduje się już 21 780 zł! 7% z tej kwoty to jednorazowe wpłaty poza członkowskie.

Więcej szczegółów można znaleźć tu: https://sociosgornik.org/blisko-500-czlonkow-i-prawie-22-000-zlotych-na-koncie/

 

2) Karty członkowskie o niskich numerach na Allegro

 

Od soboty na serwisie aukcyjnym Allegro.pl można licytować karty członkowskie z numerami od 00021 do 00025. Są to karty w pakiecie SILVER (opłata miesięczna 50 zł). Licytować może każdy. Zarówno osoba fizyczna, jak i firma czy instytucja. Osoby, które już posiadają członkostwo, również mogą wziąć w niej udział. W takim przypadku, dotychczas posiadany numer członkowski będzie wymieniony na ten wylicytowany. Będzie się to także wiązało ze zmianą numeru konta indywidualnego, na który wpłacane są składki członkowskie.
Aukcje na powyższe numery kończą się 24 stycznia, a można znaleźć je pod linkiem: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39242777

W przyszłych aukcjach będziemy wystawiać karty o numerach 00001 do 00020 oraz tych, które kojarzą się z ważnymi datami w historii Górnika Zabrze, takich jak: rok powstania klubu czy lata w których zdobywał mistrzostwo Polski.

Więcej szczegółów: https://sociosgornik.org/ruszyly-licytacje-niskich-numerow-kart-socios-gornik-na-poczatek-karty-z-numerami-od-00021-do-00025/

 

3) UWAGA! Ostatnia szansa na dosłanie zdjęć!

 

Do 15 stycznia na nasz adres mailowy: contact@sociosgornik.org, można dosyłać zdjęcia, które mają znaleźć się na kartach członkowskich. Dodatkowo osoby, które już to zrobiły, proszone są o ponowne wysłanie zdjęć. Przez jakiś czas mieliśmy problemy ze skrzynką pocztową, przez co część zdjęć mogła do nas nie dotrzeć. Proszę pamiętać o podaniu w wiadomości imienia, nazwiska oraz numeru PESEL.

Dołączanie do deklaracji zdjęć nie jest obowiązkowe! Osoby, które tego nie zrobią, w miejscu zdjęcia będą miały umieszczone logo Socios Górnik.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą oficjalną stronę internetową https://sociosgornik.org/ oraz na portale społecznościowe: https://www.facebook.com/sociosgornik, https://twitter.com/sociosgornik,
a także na forum http://forum.sociosgornik.org/

Newsletter - 25.01.2015

1) Gliwiczanie nie zawiedli

 

Wczoraj odbyły się zapisy w Gliwicach – Sośnicy. Kibice nie zawiedli i licznie stawili się w Pubie Biało-Czarny. Ponownie rozdaliśmy niezliczoną ilość deklaracji członkowskich, ale co najważniejsze – wróciły do nas aż 52 wypełnione formularze! To oznacza, że po kolejnym spotkaniu zarządu Socios Górnik, będzie nas przynajmniej 600!

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przybyli do Pubu Biało-Czarny i zapraszamy na zapisy w kolejnych miastach. Harmonogram zapisów podamy wkrótce.

Przycisk do szczegółowej relacji znajdziecie poniżej!
https://sociosgornik.org/mowisz-sosnica-myslisz-gornik-podsumowanie-zapisow-w-gliwicach/

 

2) Przeżyjmy to jeszcze raz…

 

W życiu każdego kibica jest taki mecz, o którym nigdy nie zapomni…

W tekście z cyklu: „Wspomnień czar”, przypominamy jak kibice Górnika Zabrze cieszyli się z wygranej Ruchu Chorzów. Niewiarygodne? Koniecznie kliknijcie w przycisk i zajrzyjcie na naszą stronę, gdzie znajduje się dalsza część tej historii. https://sociosgornik.org/wspomnien-czar-czyli-jak-kibice-gornika-niebieskich-pozdrawiali/

 

3) Wszyscy ludzie Socios

Ruszamy z kolejnym cyklem: „Wszyscy ludzie Socios”. Cykl ten ma na celu pokazanie, że każdy kibic Górnika Zabrze – bez względu na wiek, płeć czy miejscowość z której pochodzi – może zostać członkiem Socios Górnik. Jak dużo członków, tak dużo historii. Jako pierwszego, przedstawiamy Wam Pana Jerzego Trelę, który mieszka w… Sosnowcu. Cały wywiad znajdziecie tutaj: https://sociosgornik.org/wszyscy-ludzie-socios/