Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Socios Górnik policzyli pierwszych członków stowarzyszenia

dziennik70
178 członków i kilkaset pobranych deklaracji – taki jest bilans otwarcia Stowarzyszenia Socios Górnik, które chce pomagać klubowi finansowo.

 

Deklaracje osób chętnych, aby przystąpić do stowarzyszenia przyjmowaliśmy podczas oficjalnej inauguracji naszej działalności, na stadionie w czasie meczu z Legią Warszawa oraz za pośrednictwem strony internetowej – mówi Grzegorz Pacuła, koordynator ds. mediów Socios Górnik. Wczoraj podczas spotkania zarządu dokonano bilansu otwarcia. Po rozpatrzeniu deklaracji złożonych przez kibiców osobiście po prezentacji w zabrzańskim Multikinie oraz na meczu z Legią zatwierdzono 178 członków.

 

Kilkadziesiąt wniosków, które dotarły w formie elektronicznej, zostanie zweryfikowanych w przyszłym tygodniu. Stowarzyszenie przygotowało pięć rodzajów kart członkowskich, w zależności od wysokości miesięcznych składek. Karta podstawowa to wpłaty po 20 zł, Silver 50, Gold 100, a Platinium 200 zł. Osoby w wieku pomiędzy 16 a 23 rokiem życia oraz powyżej 65. mogą płacić tylko połowę podstawowych wartości składek. Piąta kategoria to… „Bajtel”, dla dzieci od 0 do 12 lat, za których opiekunowie płacą po 5 zł. – Niezależnie od posiadanej karty wszyscy są równi. Każdy, kto ukończył 16 lat posiada w stowarzyszeniu czynne i bierne prawo wyborcze, może więc kandydować do władz – zaznacza Jarosław Marciniak, jeden z prawników należących do Socios. Stowarzyszenie ma już za sobą m.in. spotkanie z władzami Górnika (którzy jednak nie pojawili się na inauguracji działalności Socios – przyp. red.). Ze szczególną uwagą śledzi starania o uzyskanie licencji. Kluczowe dla powodzenia tej misji będzie 10 milionów złotych, jakie w ramach podwyższenia kapitału klub ma w styczniu otrzymać od miasta.