Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-includes/functions.php on line 187

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-includes/functions.php on line 187

Socios Górnik dla „Szlachetnej Paczki”!

szlachetnapaczka

Podobnie jak w minionym roku, Stowarzyszenie Socios Górnik (ale i chyba wszyscy kibice naszego klubu) przyłącza się do wsparcia organizatorów akcji pn. „Szlachetna paczka”.

Tym razem współpracujemy z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela z Zabrza i zbieramy dary dla jednej z naszych zabrzańskich rodzin.

Pani Iwona (32 lata) wraz z mężem Danielem (38 lat) wychowują wspólnie trójkę dzieci: Deborę (11 lat), Marcina (7 lat) oraz Lenę (2 lata).

Sytuacja rodziny właściwie od zawsze była niezbyt dobra. Pani Iwona nigdy nie pracowała, gdyż cały jej czas pochłania opieka nad dziećmi, w tym nad Deborą, która ma opóźniony rozwój umysłowy i wymaga szczególnej uwagi. Pan Daniel jest jedynym żywicielem rodziny, jednak przy całym etacie zarabia jedynie 1200 zł. Rodzina pobiera zasiłek rodzinny oraz pieniądze w ramach Programu 500+, jednak po odliczeniu niezbędnych rachunków pozostaje około 469 zł na osobę.

Pan Daniel stara się za wszelką cenę utrzymać rodzinę, jednak nie jest wstanie znaleźć lepszej pracy, Pani Iwona bardzo dba o dzieci,   a musi jeszcze poświęcać szczególną uwagę chorej córce. Wszyscy są do siebie przywiązani i bardzo dumni z siebie nawzajem.

Rodzina potrzebuje żywności oraz środków czystości. Dla rodziców ważne są również gry edukacyjne, które wspomogą rozwój dzieci.

Potrzeby rodziny.

  1. Żywność trwała: herbata, kasza, kawa, makaron, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach.
  2. Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, pasta do zębów, różnego rodzaju płyny czyszczące, „Pampersy DADA” (inne powodują uczulenie) od 13 kg, żele pod prysznic.
  • Odzież i obuwie – tu proszę zgłaszać pytania do osoby odpowiedzialnej za zbiórkę. Kontakt na końcu ogłoszenia.
  1. Materiały szkolne: papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, zeszyty.
  2. Wyposażenie mieszkania: kołdra, kołdry dla dzieci.
  3. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: talerze, kubki, mikrofalówka – ponieważ ułatwiłaby przygotowanie posiłków oraz pomogła Pani Iwonie z zorganizowaniem czasu na inne obowiązki.
  • Szczególne upominki: gry planszowe i edukacyjne.

 

Uzyskane wyposażenie pozwoli rodzinie zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na remont łazienki.

 

OSOBY PRAGNĄCE POMÓC W UTWORZENIU PACZKI, PROSZONE SĄ O KONTAKT
Z KS. MATEUSZEM KOTOWICZEM.

NR TELEFONU: 504438465

EMAIL: mateusz.kotowicz@gmail.com

 

Konto na które można wpłacać drobne datki na zakup mikrofalówki:

46 1050 1230 1000 0023 0842 3785

W tytule przelewu proszę wpisać „Szlachetna paczka”.

 

Zakończenie akcji przewidziane jest na 06.12.2016 r.

 

Ksiądz Mateusz Kotowicz był inicjatorem paczki, którą w minionym roku wsparli swoimi podarunkami kibice Górnika Zabrze. Sam jest też wiernym sympatykiem naszego klubu i osobą otwartą na potrzeby i pomoc tych najuboższych.

 

Członów Stowarzyszenia Socios Górnik informujemy, iż podarunki można składać w naszym biurze w Zabrzu, przy ul. Pułaskiego 17   w każdy wtorek w godz. 10.00-14.00 i środę w godz. 16.00-18.00 (do dnia 6go grudnia). Natomiast uczestników „Karczmy piwnej” zapraszamy do przyniesienia ich w dniu imprezy. Tak jak było to w minionym roku, przy wejściu do lokalu będą przygotowane na nie specjalne pudła.

 

Kibice Górnika Zabrze, to ludzie o wielkich sercach. Pokażmy ich wielkość i tym razem, pomóżmy potrzebującym, wesprzyjmy „Szlachetną paczkę”.

 

Zarząd Socios Górnik.