W niedzielę 19 lutego odbył się turniej piłkarski Socios Górnik Cup 2017. 12 drużyn zmagało się na hali MOSiR w Zabrzu, a dochód z imprezy zostanie przekazany na wsparcie wychowanków domu dziecka z zabrzańskiego Parku Hutniczego. Turniej, w którym uczestniczyło ponad 100 zawodników, został całkowicie zdominowany przez drużynę Domus Futsal Club Łabędy!

Ekipa z Łabęd nie dała szans swoim konkurentom. W rundzie finałowej pokonała zarówno drużynę Nieśmiertelnych(drugie miejsce), jak i TS 10ka.pl Zabrze(trzecie miejsce). Jakby tego było mało, reprezentantom Domusa przypadły również statuetki dla najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju!

Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami, medalami oraz prezentami od sponsorów. Zwycięzcy otrzymali komplet strojów od Maxima Sport, drugiej drużynie przypadły pamiątkowe koszulki z górniczym motywem, natomiast trzeci finalista dostał wejściówki do Sztolni „Królowa Luiza”. Ponadto wszyscy uczestnicy rundy finałowej otrzymali piłki ufundowane przez głównego sponsora imprezy, firmę STS. Warto zaznaczyć, że zwycięska drużyna postanowiła podarować je wychowankom domu dziecka, którzy oglądali zmagania oraz uczestniczyli w rozdaniu nagród.

Drużyna Socios Górnik zajęła trzecie miejsce w grupie B po zwycięstwie z JEST Zabrze i porażkach z AKS Grzybowice i Wojakiem Godula, tym samym nie zakwalifikowała się do rundy półfinałowej. Nie wynik był jednak tego dnia najważniejszy, a dobra zabawa i wsparcie szczytnego celu, na który zostały przeznaczone wpisowe wszystkich drużyn(łącznie 1200 złotych). Dzięki tym środkom, najmłodsi wkrótce będą mogli obejrzeć na żywo grę pierwszej drużyny Górnika w I lidze i otrzymać pamiątki naszego klubu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy tego dnia pojawili się na hali MOSiR – zarówno w roli uczestników, jak i widzów wydarzenia. Zawodnikom towarzyszyła dobra atmosfera, którą udało się wspólnie stworzyć dzięki czystym, sportowym zmaganiom. Teraz czekamy, aż wspólnie z dziećmi będziemy dopingować Trójkolorowych w najbliższych meczach przy ul. Roosevelta!