Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Komisja wstydu

 

 

Dzisiejsza decyzja Komisji Ligi jest w naszej opinii skandaliczna. Górnik Zabrze został ukarany niewspółmiernie wysoko do przewinienia. Postanowienie organu Ekstraklasy jest dla nas nie do zaakceptowania i nie rozumiemy, dlaczego w Warszawie podjęto właśnie takie kroki.

Faktem jest, że podczas meczu spłonęły dwie flagi kibiców Piasta Gliwice oraz z obu stron wznoszono wulgarne okrzyki. Jednak niepojęte jest dla nas odjęcie klubowi trzech punktów za te wydarzenia! Uważamy, że Komisja Ligi postanowiła ukarać Górnika Zabrze szczególnie mocno ze względu na skandaliczne zachowania, których autorem byli kibice przeciwnej drużyny. Gdyby fani gospodarzy nie doprowadzili do przerwania meczu, wtedy okazałoby się, że wydarzenia w sektorze zajmowanym przez Trójkolorowych były niewielkimi incydentami, „wycenionymi” jedynie na niewysoką grzywnę i nie więcej niż dwa mecze zakazu wyjazdowego. Szokująca jest również decyzja o zakazie wstępu na następne mecze dla wszystkich kibiców, którzy tego dnia znajdowali się w sektorze gości – niezależnie od tego, czy mieli jakikolwiek związek z zakłócaniem porządku.

Wielokrotnie byliśmy na stadionach świadkami podobnych i gorszych zachowań, na które Komisja Ligi nie reagowała odjęciem punktów klubowi, często były to zachowania bezpośrednio zagrażające zdrowiu i życiu uczestników imprezy masowej – jak np. podczas derbów rozegranych zaledwie kilka miesięcy temu, kiedy pseudokibice z Gliwic rzucali odpalonymi racami i petardami w sektory zajmowane przez sympatyków gospodarzy. Czym klub Górnik Zabrze zasłużył sobie na takie „wyróżnienie”?

Domagamy się zawieszenia wykonania decyzji o odjęciu trzech punktów Górnikowi. Jednocześnie informujemy, że będziemy wspierać WSZYSTKIE kroki zarządu naszego klubu mające na celu zmianę lub zawieszenie decyzji Komisji Ligi. Oczekujemy od działaczy zdecydowanych posunięć i zapewniamy, że będą mieli nasze pełne poparcie w procesie odwoławczym. Nigdy nie zgodzimy się na tak niesprawiedliwe traktowanie Górnika Zabrze na jakiejkolwiek płaszczyźnie!

 

Zarząd Stowarzyszenia Socios Górnik

 

 

W ZWIĄZKU Z DECYZJAMI KOMISJI LIGI ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY NA NOWE UMEBLOWANIE BIURA WARSZAWSKICH DZIAŁACZY! CHCEMY ZAKUPIĆ IM ZIELONY STOLIK, KTÓRY BĘDZIE IDEALNIE PASOWAŁ DO CHARAKTERU ICH PRACY. WSZYSTKICH KIBICÓW, KTÓRZY CHCIELIBY DORZUCIĆ SIĘ DO ZREALIZOWANIA TEGO SZCZYTNEGO CELU, PROSIMY O WPŁATY NA WSKAZANY NUMER KONTA:

Socios Górnik

Ul. Pułaskiego 17, 41-800 Zabrze

66 1050 1298 1000 0024 1740 6275

 

WAŻNE! Przelew koniecznie trzeba zatytułować „Dla Komisji Ligi”!

Jeżeli zabrzańskie społeczeństwo wykaże się większą hojnością, ewentualną nadwyżkę tradycyjnie przeznaczymy na grupy młodzieżowe Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze​!