Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sociosgornik/ftp/wp-includes/functions.php on line 187

Długi Górnika Zabrze pociągną klub na dno? Socios zostali uspokojeni przez władze

dziennik70

– Z klubem nie jest tak źle, jak się przedstawia w mediach – mówił rzecznik stowarzyszenia Socios Górnik po spotkaniu z szefami klubu z Roosevelta.

 

Jak nas poinformowano w zabrzańskim klubie spotkanie zarządu z przedstawicielami stowarzyszenia Socios Górnik trwało trzy godziny. Najprawdopodobniej we wtorek będzie opublikowane wspólne oświadczenie – usłyszeliśmy. W sobotę pisaliśmy, że zarejestrowane 5 listopada w sądzie stowarzyszenie Socios Górnik chce pomóc 14-krotnemu mistrzowi Polski, który przeżywa obecnie problemy. Przez nieuregulowane zaległości finansowe klub z Zabrza został ukarany przez PZPN odjęciem trzech punktów od nowego sezonu. Pojawiły się nawet przypuszczenia, że Górnik nie dostanie licencji i będzie musiał zaczynać od III ligi, gdzie grają jego rezerwy.

 

– Wyszliśmy uspokojeni ze spotkania z szefami klubu – mówił wczoraj rzecznik Socios Górnik Grzegorz Pacuła.

 

– Przedstawiono nam bardzo realny plan na otrzymanie przez Górnika licencji na nowy sezon. Poinformowano też o cięciu kosztów w klubie o 1/3. Ogólnie możemy powiedzieć, że nie jest tak źle z Górnikiem, jak to się przedstawia w mediach. Atmosfera spotkania była o wiele lepsza niż podczas naszego pierwszego kontaktu z władzami klubu. Mamy pomysły na wspólne działania marketingowe. Zawarta będzie umowa między klubem a stowarzyszeniem. Socios Górnik niedługo rozpocznie działalność, przedstawi kibicom możliwości pomocy klubowi. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie uratować Górnika, rozwiązać problemów finansowych klubu, ale na przykład możemy się dołożyć do procesu licencyjnego.
Możliwe, że przy Roosevelta mają dobre pomysły i plany na to aby dostać licencję na następny sezon, ale do normalności ciągle jest daleko. Kapitan Górnika Adam Danch na łamach „Przeglądu Sportowego” zdradził, że ostatnio regularne wypłaty zespół otrzymywał w… 2007 roku. – Pieniądze za październik mamy dostać do końca listopada. Od stycznia do czerwca nie otrzymywaliśmy ani złotówki. Może grudzień będzie pod względem finansów lepszy? Słyszeliśmy, że przyjdzie jakaś transza z telewizji- stwierdził Danch cytowany przez „PS”. Górnik zareagował na ten wywiad wydając wczoraj oświadczenie: „Wyrwane z kontekstu słowa naszego kapitana zostały wykorzystane w mediach do tworzenia obrazu finansowej zapaści klubu, jednak to nie oddaje w żaden sposób aktualnego stanu rzeczy. Piłkarze Górnika z powagą przyjęli decyzję Komisji Licencyjnej PZPN, która nałożyła na klub karę minusowych punktów, wierząc, że kara zostanie zmieniona. Trzymając się faktów zarząd Górnika oświadcza, iż spółka wdrożyła program naprawczy przy współpracy z Komisją Licencyjną PZPN, realizując zawarte porozumienia z zawodnikami. W ich ramach wypłacane są zaległości oraz wynagrodzenia”.